Muzeum Mydła i Historii Brudu

Długa 13, Bydgoszcz
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Muzeum Mydła i Historii Brudu


  • Dostosowany


Opis

Jedyne takie muzeum i unikatowa atrakcja turystyczna Bydgoszczy!
Muzeum Mydła i Historii Brudu to miejsce dla osób w każdym wieku. Wizyta w naszym Muzeum zawsze składa się z dwóch części. Pierwsza to warsztaty mydlane, podczas których każdy wykona własne mydełko, wybierając kolor, zapach, kształt i dodatki. Druga to zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem i poznawanie historii higieny człowieka za pomocą ciekawostek i zabawnych anegdot. Z uwagi na stały program, który trwa ok. 50 minut, wejścia rozpoczynają się o określonych godzinach.

Co zobaczysz w naszym Muzeum?
Wystawa stała traktuje o higienie ludzkości w kontekście brudu, użytkowania wody, miłosnych sekretów oraz wynalazków z higieną związanych. Zwiedzający nie tylko mogą zobaczyć, ale poczuć i usłyszeć jak wyglądało 5000 lat historii mydła i higieny oraz wyjaśnimy dlaczego właśnie w Bydgoszczy powstała takie muzeum.

Muzeum jest czynne codziennie od 10:00 do 18:00. ZWIEDZANIE MUZEUM MYDŁA dostępne jest o pełnych godzinach od 10:00 do 17:00. Program trwa ok. 50 minut.

Jeśli chcecie nas odwiedzić, to zachęcamy do sprawdzenia wybranego terminu w Systemie Rezerwacji www.bilety.muzeummydla.pl oraz do kontaktu telefonicznego w celu otrzymania darmowego biletu wstępu. Na każdy pokaz liczba biletów jest ograniczona, tylko wcześniejsza rezerwacja gwarantuje udział w warsztatach i zwiedzaniu (w tym celu skontaktuj się z Muzeum).
Rezerwacje dla grup zorganizowanych przyjmujemy wyłącznie drogą mailową.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Ułatwienia dla niepełnosprawnych - ekspozycja na jednym poziomie, sala warsztatowa 2 schodki, pomiędzy pomieszczeniami szerokie przejścia - możliwość przejazdu wózkiem inwalidzkim.

Regulamin i warunki

Aby skorzystać z wejściówki:
1. Poinformuj obsługę przy kasie o posiadaniu Bydgoskiej Karty Turysty (telefonicznie lub na miejscu).
2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana.
3. Po pozytywnej weryfikacji Bydgoskiej Karty Turysty otrzymasz wejściówkę.

Pakiet uprawnia do jednego darmowego wejścia.