Muzeum Mydła i Historii Brudu

Długa 13, Bydgoszcz
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.
  • DostosowanyMuzeum Mydła i Historii Brudu


Opis

Jedyne takie muzeum w Europie i unikatowa atrakcja turystyczna Bydgoszczy!

Muzeum Mydła i Historii Brudu to miejsce dla osób w każdym wieku. Wizyta w naszym Muzeum zawsze składa się z dwóch części. Pierwsza to warsztaty mydlane, podczas których każdy wykona własne mydełko, wybierając kolor, zapach, kształt i dodatki. Druga to zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem i poznawanie historii higieny człowieka za pomocą ciekawostek i zabawnych anegdot. Z uwagi na stały program, który trwa ok. 50 minut, wejścia rozpoczynają się o określonych godzinach.

Co zobaczysz w naszym Muzeum?

Wystawa stała w Muzeum Mydła i Historii Brudu powstała w 2012 roku, jednak już pół roku po otwarciu muzeum zaczęliśmy ją zmieniać i uzupełniać. Niemal codziennie otrzymujemy ciekawe propozycje nowych eksponatów, które z wielką chęcią oglądamy i przyjmujemy, a potem prezentujemy jako elementy naszej wystawy. Wystawa prezentowana jest w ujęciu chronologicznym, rozpoczynając od czasów starożytnych aż po współczesność.

Muzeum jest czynne codziennie od 10:00 do 18:00. ZWIEDZANIE MUZEUM MYDŁA dostępne jest o stałych godzinach:
  • od lipca do marca: 10:30, 12:00. 13:30, 15:00, 16:00 i 17:00 *
  • kwiecień, maj, czerwiec: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 **
Program trwa ok. 50 minut.

Jeśli chcecie nas odwiedzić, to zachęcamy do sprawdzenia wybranego terminu w Systemie Rezerwacji www.muzeummydla.pl/ticket oraz do kontaktu telefonicznego lub mailowego w celu dokonania rezerwacji.

Na każdy pokaz liczba biletów jest ograniczona, tylko wcześniejsza rezerwacja gwarantuje udział w warsztatach i zwiedzaniu.

Rezerwacje dla grup zorganizowanych przyjmujemy wyłącznie drogą mailową.
Rezerwację odwołać należy zawsze mailem. W przypadku nieodwołania rezerwacji minimum na 3 dni przed planowaną wizytą zostanie wystawiona faktura w kwocie równoważnej wartości zamówionych biletów.

* Ze względu na liczne grupy zorganizowane, godziny mogą ulegać zmianie.
** W przypadku zajętych wszystkich godzin, istnieje możliwość rezerwacji zwiedzania o godz. 8:00, 9:00, 18:00, 19:00. Oferta ta dotyczy tylko grup zorganizowanych.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Ułatwienia dla niepełnosprawnych - ekspozycja na jednym poziomie, sala warsztatowa 2 schodki, pomiędzy pomieszczeniami szerokie przejścia - możliwość przejazdu wózkiem inwalidzkim.

Regulamin i warunki

Aby skorzystać z wejściówki:
  1. Poinformuj obsługę przy kasie o posiadaniu Bydgoskiej Karty Turysty.
  2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana.
  3. Po pozytywnej weryfikacji Bydgoskiej Karty Turysty otrzymasz wejściówkę.

Pakiet uprawnia do jednego darmowego wejścia.