Przewodnik turystyczny - Leszek Umiński

20 Stycznia 1920r, Bydgoszcz
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Przewodnik turystyczny - Leszek UmińskiOpis

Regionem kujawsko-pomorskim oraz Bydgoszczą fascynuję się od dawna, moi pradziadkowie przeprowadzili się tu w 1920 roku – zaraz po powrocie miasta do Polski. Lubię pokazywać różne miejsca, także te mniej znane i obserwować jak się zmieniają. Jako przewodnik staram się przybliżyć ich niezwykłą atmosferę – pokazując burzliwą, różnorodną i zawsze interesującą historię miasta i regionu, obiekty współczesne oraz walory przyrodnicze.

Jestem trzecim pokoleniem przewodników w rodzinie, a moją pasję dzielę z żoną, z którą nie tylko oprowadzamy turystów po naszym województwie, ale także organizujemy wycieczki oraz obozy stacjonarne i wędrowne w różnych rejonach kraju ze szczególnym uwzględnieniem polskich gór (Beskidy i Sudety).
Posiadamy uprawnienia przewodnika turystycznego miejskiego i terenowego, przewodnika górskiego, przodownika turystyki górskiej, pilota wycieczek PTTK oraz licencje bydgoskich muzeów i 4 Parków Narodowych (Babiogórskiego, Gorczańskiego, Magurskiego i Pienińskiego).
Do każdego klienta (wycieczki, grupy czy turysty) podchodzimy indywidualnie, dostosowując program wycieczki i sposób naszego przewodnictwa. Oferujemy pomoc w organizacji pobytu (zakwaterowanie, posiłki, rezerwacje biletów wstępu, transport).

Cennik usług przewodnickich w języku polskim:
do 2 godz. – 250 zł, do 3 godz. – 350 zł, do 4 godz. – 450 zł. Każda następna godzina 100 zł.

Istnieje możliwość wynajęcia dla grupy indywidualnych odbiorników ze słuchawkami w systemie Tour Guide 5 zł/os.

Obsługujemy grupy do 50 osób na jednego przewodnika. Posiadamy nagłośnienie. Ceny usług przewodnickich i pilockich wielodniowych ustalane są indywidualnie. Ceny nie obejmują dodatkowych kosztów takich jak np.: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.

Proponowane przez nas trasy turystyczne po Bydgoszczy obejmują najbardziej charakterystyczne miejsca miasta, ale również różne zwiedzania tematyczne, takie jak: Szlak Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O”, Sanktuaria bydgoskie, Szlak Mariana Rejewskiego, Secesja bydgoska.

Polecamy bogatą ofertę naszych muzeów, które warto uwzględnić podczas planowania pobytu, a oprowadzanie po wybranych uwzględniamy w ramach usługi przewodnickiej po mieście (zwiedzający nie muszą zamawiać dodatkowego przewodnika po muzeum).Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia: Dom Leona Wyczółkowskiego, Exploseum, Barka Lemara, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Wodociągów – Wieża Ciśnień, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa, Muzeum Pieniądza.