Przewodnik turystyczny - Leszek Umiński

20 Stycznia 1920r, Bydgoszcz
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.


Przewodnik turystyczny - Leszek Umiński


Opis

Regionem kujawsko-pomorskim oraz Bydgoszczą fascynuję się od dawna, moi pradziadkowie przeprowadzili się tu w 1920 roku – zaraz po powrocie miasta do Polski. Lubię pokazywać różne miejsca, także te mniej znane i obserwować jak się zmieniają. Jako przewodnik staram się przybliżyć ich niezwykłą atmosferę – pokazując burzliwą, różnorodną i zawsze interesującą historię miasta i regionu, obiekty współczesne oraz walory przyrodnicze.

Drugą moją pasją są polskie góry, a w szczególności Sudety i Beskidy Zachodnie, gdzie organizuję wycieczki oraz obozy stacjonarne i wędrowne.

Jestem trzecim pokoleniem przewodników w rodzinie, a w moje ślady poszła żona oraz syn, którzy realizują swoje zainteresowania walorami naszego regionu oraz polskich gór, także oprowadzając turystów. Posiadamy uprawnienia przewodnika turystycznego miejskiego i terenowego, przodownika turystyki górskiej oraz pilota wycieczek PTTK.

Do każdego klienta (wycieczki, grupy czy turysty) podchodzimy indywidualnie, dostosowując program wycieczki i sposób naszego przewodnictwa. Oferujemy pomoc w organizacji pobytu (zakwaterowanie, posiłki, rezerwacje biletów wstępu, transport).Serdecznie zapraszam do skorzystania z naszych usług i do zobaczenia na trasie.

Cennik usług przewodnickich w języku polskim:
do 1 godz. – 130 zł,   do 2 godz. – 180 zł,   do 3 godz. – 230 zł,   do 4 godz. – 280 zł. Każda następna godzina 50 zł.
Istnieje możliwość wynajęcia dla grupy indywidualnych odbiorników ze słuchawkami w systemie Tour Guide 4 zł/os.

Obsługujemy grupy do 50 osób na jednego przewodnika. Posiadamy nagłośnienie. Ceny usług przewodnickich i pilockich wielodniowych ustalane są indywidualnie. Ceny nie obejmują dodatkowych kosztów takich jak np.: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.

Cennik usług przewodnickich w języku angielskim i niemieckim:
do 1 godz. – 180 zł,   do 2 godz. – 300 zł,   do 3 godz. – 370 zł,   do 4 godz. – 440 zł. Każda następna godzina 70 zł.

Proponowane przez nas trasy turystyczne po Bydgoszczy obejmują najbardziej charakterystyczne miejsca miasta, ale również różne zwiedzania tematyczne, takie jak:
  • Szlak Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O”, Sanktuaria bydgoskie, Szlak Mariana Rejewskiego, Secesja bydgoska.
Polecamy bogatą ofertę naszych muzeów, które warto uwzględnić podczas planowania pobytu, a oprowadzanie po wybranych uwzględniamy w ramach usługi przewodnickiej po mieście (zwiedzający nie muszą zamawiać dodatkowego przewodnika po muzeum).
Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia:
  • Dom Leona Wyczółkowskiego, Barka Lemara, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Wodociągów – Wieża Ciśnień, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa, Muzeum Pieniądza.