Filharmonia Pomorska

Andrzeja Szwalbego 6, Bydgoszcz
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.
  • Dostosowany
  • Parking dla gości


Filharmonia Pomorska


Opis

Historia Filharmonii sięga 1953 roku, jej neoklasycystyczny gmach został zaprojektowany przez architekta Stefana Klajbora. Znajduję się w otoczonej parkiem muzycznej dzielnicy Bydgoszczy wraz z Akademią Muzyczną i Teatrem Polskim. Budynek posiada salę koncertową na 880 miejsc z genialną, słynną w świecie akustyką, salę kameralną na 200 i foyer koncertowe na 170 miejsc.
We foyer głównym i holach bocznych podziwiać można bogate zbiory filharmoniczne portretów rzeźbiarskich słynnych kompozytorów oraz unikatowe gobeliny tkane na zamówienie Filharmonii. Znaczące miejsce zajmują także obrazy wybitnego polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego.
Filharmonia Pomorska zaliczana jest dziś do czołowych instytucji muzycznych kraju. Posiada dwa etatowe zespoły artystyczne. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej powstała w 1946, a swym rodowodem sięga okresu międzywojennego i istniejącej wówczas Miejskiej Orkiestry Symfonicznej, zaś Capella Bydgostiensis pro Musica Antiqua, powstała w 1962 i była jednym z pierwszych w kraju zespołów prezentujących muzykę dawną na instrumentach z epoki i ich kopiach.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Winda dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.
 

Regulamin i warunki

Aby skorzystać z wejściówki:
  • Poinformuj obsługę przy kasie o posiadaniu Bydgoskiej Karty Turysty.
  • Twoja Karta zostanie zweryfikowana.
  • Po pozytywnej weryfikacji Bydgoskiej Karty Turysty otrzymasz bilet.